Udane Zawody BMX w Veszprém

17 maja 2017 07:26:29

 W majowy weekend (13,14.05) w Veszprém na Węgrzech zostały przeprowadzone zawody kolarskie BMX krajów Grupy Wyszechradzkiej. Zawody miały formułę otwartą i mogli w nich wziąć udział zawodnicy z innych krajów. 

  

Udane Zawody BMX w Veszprém

  W sobotę rozegrano zawody Olympic Hopes Race, natomiast w niedzielę na torze w Veszprém zawodnicy rywalizowali w konkursie Race for BMX Cross Talent.

  W zawodach na Węgrzech doskonale zaprezentował się polski zawodnik Kamil Biadacz (Klub Sportowy Lotto Aquila Wadowice), staczając z powodzeniem pojedynki z czołowymi zawodnikami ze Słowacji i Węgier. Na osiem wyścigów tylko raz był drugi.

  

  

  Dobrze spisała się też liderka zespołu Marika Kudra, która po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, jeździła bardzo dobrze i zakwalifikowała się do finału.

  Miła niespodziankę sprawił też inny zawodnik Aquili Wadowice Klaudiusz Widlarz, który w sobotich zawodach Olympic Hopes Race był piąty, w rozgrywanym w niedzielę Race for BMX Cross Talent zajął czwarte miejsce.

  Warto również dodać, że po początkowych niedomaganiach, na tor BMX wrócił Radosław Wróbel, który w obu zawodach znalazł miejsce w finale.

   Oprócz tego startowali zawodnicy starsi Michał Kusiński z Lublina oraz Maciek Chmiel z Nowej Soli, którzy zaimponowali węgierskiej publiczności wolą walki, pomimo wywrotek, walczyli do końca.

- To był bardzo dobry występ, cieszę się, że Kamil wygrał zawody, mimo tego, że moja kadra przeżywa bardzo trudne chwile. Najlepszy mój zawodnik na początku sezony złamał nogę na desce snowbordowej, kolejny zawodnik Gustaw Dądela, który wygrywał wszystko, na wycieczce doznał kontuzji obojczyka, nie tak dawno Kamil Biadacz podczas gry w piłkę skręcił nogę w kostce. No i Marika, która po tym nieszczęśliwym zdarzeniu dopiero wraca do formy.

  Za tydzień jedziemy do Pragi na kolejną rundę Pucharu Europy BMX, później do Verony. Dodam jeszcze, że ze względu na złą pogodę zawody na mii torze BMX w Stryszowie zostały przełożone na 17 czerwca br. - powiedział Andrzej Kramarczyk, trener kadry olimpijskiej i  narodowej BMX.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane