BMX European Cup Praha Repy

25 maja 2017 12:45:37

  Bardzo dobrze na olimpijskim torze Praga Repy spisał się Szymon Biadacz, podczas piątej i szóstej rundy Pucharu Europy w wyścigach BMX.

  

BMX European Cup Praha Repy

  Na olimpijskim obiekcie Praga Repy rozegrano piątą i szóstą eliminację Pucharu Europy w wyścigach BMX. W zawodach startowało blisko 800 zawodników, wiele ekip przywiozło do Pragi utytułowanych zawodników.

  Polska ekipa, po kontuzjach zawodników, startowała w osłabionym składzie. Mimo mocnej konkurencji, w pucharowych zawodach dobrze spisał się Szymon Biadacz, który ciągle jeszcze ma problemy z dopasowaniem odpowiedniego roweru.

  W kategorii młodzieżowej 17 plus w poszczególnych wyścigach w pierwszym dniu zawodów zajmował miejsca: drugie, pierwsze, trzecie oraz siódme, co dało mu w łącznie szesnaste miejsce. W drugim dniu w klasyfikacji ogólnej Szymon Biadacz, który na co dzień reprezentuje Klub Sportowy Auila Wadowice,  zajął piętnaste miejsce.

  

  

  Było to najlepsze miejsce , jakie polscy zawodnicy uzyskiwali w tej Lidze Europy BMX. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca w połowie stawki.

- Podczas zawodów w Pradze miałem spotkanie z sekretarzem Europejskiej Unii Kolarskiej, który mile wspominał zawody Pucharu Świata w Trialu Rowerowym  w Książu. Rozmawiałem z nim na temat przydzielenia Polsce organizacji Mistrzostw Europy w Trialu Rowerowym i otrzymałem odpowiedź, że jesteśmy jednym z faworytów. Kilka miast w centralnej Polsce chce być gospodarzami takich zawodów, ale myślę, że może znajdzie się ktoś w Małopolsce, poza Krakowem, kto mógłby być gospodarzem takich Mistrzostw. Jest to doskonała promocja miasta. Nasz klub ma siedzibę w Wadowicach i marzy mi się, byśmy kiedyś takie zawody mogli zorganizować właśnie tu, w Wadowicach - powiedział Andrzej Kramarczyk, trener kadry olimpijskiej i  narodowej BMX, prezes Klubu Aquila Wadowice.

  Kolejna runda Pucharu Europy BMX odbędzie się w Veronie, na którą polska ekipa zamierza wybrać się już w pełnej obsadzie.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane