Doskonały start Aquili Wadowice

7 lipca 2017 17:20:21

  W  zmaganiach o miejsca na podium Mistrzostw Polski BMX wzięło udział 52. zawodników z całego kraju, w tym również zawodnicy wadowickiej Aquili oraz UKS Aquila Stryszów. Zawody rozegrano na olimpijskim torze BMX w Nowej Soli.

  

Doskonały start Aquili Wadowice

  Już po raz czwarty na torze o parametrach olimpijskich w Nowej Soli zostały przeprowadzone kolarskie Mistrzostwa Polski BMX ze startu wspólnego. 2 lipca br. obok zawodników m.in. z Poznania, Lublina, Katowic o miejsca na podium z powodzeniem walczyli zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice zajmując medalowe miejsca. Dobrze wypadli również zawodnicy UKS Aquila Stryszów.

  

  

  Do ostatnich dni niewiadomy był start czołowych zawodników wadowickiwej Aquili: Mariki Kudry oraz Gustawa Dądeli. Oboje jednak zameldowlai się na starcie i pokazali, na co ich stać. Marika wygrała wszystkie swoje starty, a Gustaw raz był pierwszy, a raz drugi.

W kategorii elita kobiet 1 miejsce zdobyła Marika Kudra. Na dobrych miejscach uplasowały się Oliwia Wczasek (7) oraz Nela Ryłko (8).

  W kategorii elita mężczyzn 1 miejsce i MIstrzostwo Polski zdobył Szymon Biadacz, a 2 miejsce zdobył Gustaw Dądela. Na dobrym 7 miejscu uplasował się Arek Holewik (UKS Stryszów)

W kategorii junior 5 miejsce wywalczył Kuba Lizoń.

W kategorii junior młodszy 4 miejsce zdobył Klaudiusz Widlarz .

W kategorii młodzik 3 miejsce zdobył Kacper Świątek (UKS Stryszów)

W kategorii dzieci 2 miejsce  zdobył Brajan Nowak (UKS Stryszów)

- Bardzo dobra postawa młodzieży i duży sukces wadowickich kolarzy. Nie mamy swojego toru BMX, na którym moglibyśmy trenować. Gdyby nam ten tor w Stryszowie wyasfaltowali, to moglibyśmy na nim trenować, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych - mówi trener Andrzej Kramarczyk. - Po tych zawodach udaliśmy się z kadrą narodową na zgrupowanie do Czech, a w najbliższą sobotę Klub Sportowy Aqulia organizuje na zlecenie Ministerstwa Sportu Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Natomiast we wtorek wyjeżdżamy do Bordeaux na Mistrzostwa Europy - dodaje Andrzej Kramarczyk.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane