Podwójny sukces Aquili Wadowice

9 lipca 2017 16:10:41

  Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Konkurencji BMX bardzo dobrze spisali się na torze BMX zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice jak również działacze klubowi w charakterze organizatorów tej imprezy.

  

Podwójny sukces Aquili Wadowice

Podwójny sukces na swoim koncie może odnotować Klub Sportowy Aquila Wadowice. Na torze w Jaśle 8 lipca br. po raz pierwszy raz przeprowadzono Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieżową w sportach kolarskich w konkurencji BMX. W rywalizacji sportowej zmagała się wadowicka Aquila oraz kilka innych ośrodków, m.in. z Lublina i Nowej Soli.

   

  

  Klub Aquila Wadowice wystąpił w Jaśle w podwójnej roli, jako uczestnik Olimpiady oraz jako organizator tej kolarskiej imprezy. I w obu przypadkach Aquila spisała się na medal.

- Zewsząd posypały się gratulacje i podziw za zorganizowanie tej kolarskiej imprezy. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie - mówi Andrzej Kramarczyk, prezes Aquili Wadowice, a zarazem dyrektor zawodów. - Szkoda, że  nie mamy toru BMX w Wadowicach, ponieważ  moglibyśmy takie zawody organizować w Wadowicach. Byłaby to duża promocja miasta, chociaż podczas zawodów w Jaśle też promowaliśmy Wadowice, a furorę zrobiły tam ciastka z ZPC Skawa Wadowice  - dodaje Andrzej Kramarczyk.

 

  Tor w Jaśle był doskonale przygotowany do Olimpiady. Była również bardzo dobra oprawa zawodów oraz bardzo duże zainteresowanie mediów tą pierwszą Olimpiadą Młodzieżową w BMX. Bardzo dobrze spisali się ci zawodnicy, którzy już w najbliższy poniedziałek jadą na Mistrzostwa Europy.

  Klub Sportowy Aquila Wadowice zdominował zawody, a gwiazdą Olimpiady była Marika Kudra, która wygrała bezapelacyjnie.

  Nieźle spisali się też zawodnicy, którzy nie rywalizowali w Olimpiadzie, czyli młodzicy i juniorzy. W młodzikach Klaudiusz Widlarz zajął drugie miejsce, natomiast  najmłodszej kategorii trzecie miejsce zajął Alex Ryłko.

  W Olimpijskiej konkurencji w kategorii chłopców na siódmym miejscu uplasował się Bizoń, a podium zdominowały zawodniczki Aquili Wadowice.

Zawody zorganizowano w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2017.

   

Wyniki zawodów:

  

Miejsce

Numer

Nazwisko

Imię

Klub

Czas

JUNIOR MŁODSZY

 

 

 

 

1

2

Spochacz

Wojciech

PARK Nowa Sól

34,75

2

1

Marchwiński

Aleksander

PARK Nowa Sól

     35,60

3

4

Jakubas

Kacper

PARK Nowa Sól

35,96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOBIETY

 

 

 

 

 

1

10

Kudra

Marika

Aquila Wadowice

37,94

2

16

Ziaja

Aleksandra

WILGA Golkowice

41,68

3

19

Stój

Oliwia

Aquila  Wadowice

       46,70

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane