Artykuł archiwalny

Mistrzostwa Polski BMX

4 października 2017 23:04:54

  Doskonała postawa zawodników Lotto Aquila Wadowice oraz UKS Aquila Stryszów na rozegranych w Jaśle Mistrzostwach Polski BMX w indywidualnej jeździe na czas.

  

Mistrzostwa Polski BMX

  Na torze w Jaśle rozegrano zawody Mistrzostwa Polski BMX w indywidualnej jeździe na czas. Zawodnicy startowali pojedynczo. Generalnie na mistrzostwach sukces odnieśli zawodnicy z powiatu wadowickiego. Klub Lotto Aquila Wadowice dominował, a drugi klub, który szkoli młodzież poprzez Akademię Rowerową, UKS Aquila Stryszów, również bardzo dobrze wypadł. Podczas zawodów zostały przeprowadzone dwa przejazdy zawodników, liczył się lepszy czas.

  Tytuły mistrzowskie przyznano w kategorii młodzików, juniorów, elity, w kat. masters oraz w kategorii kobiet. Natomiast zawodnicy w kategorii żaków rywalizowali o Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Kolarskiego.

  

  

  W kategorii żak wygrał Brajan Nowak (UKS Aquila Stryszów), drugie miejsce zajął Norbert Jarosz (UKS Aquila Stryszów), miejsce trzecie wywalczył Kacper Świątek (również UKS Aquila Stryszów).

  W kategorii młodzików tytuł Mistrza Polski wywalczył Radosław Wróbel - wielki talent z UKS Aquila Stryszów, pokonując wielokrotnego Mistrza Polski Szymona Adamczyka z Klubu Kolarstwa Górskiego Lublina. Trzecie miejsce zajął Klaudiusz Widlarz,

  W kategorii juniorów wygrał Wojciech Gnojek (niezrzeszony, z naszego terenu) drugie miejsce zdobył Jakub Lizoń z Lotto Aquila Wadowice, a na miejscu trzecim uplasował się Kornel Ziemiński, również z Lotto Aquila Wadowice.

  W kategorii elita bezkonkurencyjny był Gustaw Dądela z Lotto Aquila Wadowice, miejsce drugie zajął Michał Kusiński z Lublina, a miejsce trzecie zdobył Arkadiusz Cholewik również z Lotto Aquila Wadowice.

 W kategorii masters zwyciężył Adrian Nowak z Lotto Aquila Wadowice, drugie miejsce wywalczył Grzegorz Zajda z TS Wilga w Golkowicach, a miejsce trzecie zajął Mariusz Trzeboński z UKS Aquila Stryszów.

  W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Ziaja z TS Wilga Golkowice, miejsce drugie zajęła Oliwia Stój z UKS Aquila Stryszów, a miejsce trzecie zdobyła Elżbieta Pisz z UKS Aquila Stryszów. Miejsce czwarte zajęła Nela Ryłko z Wadowic, miejsce piąte zajęła Sandra Batko, a szóste miejsce zajęła Monika Szuster.

  

  Po podliczeniu punktów Mistrzostw Polski ze startu wspólnego i Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej Klub Lotto Aquila Wadowice w składzie Gustaw DądelaMarika Kudra, Jakub Lizoń i Klaudiusz Widlarz. wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

  Podczas Mistrzostw Polski odbyła się też uroczystość dekoracji Mariki Kudry, która zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorek młodszych.

  Równolegle na tym samym torze, w godzinach popołudniowych, po zakończeniu Mistrzostw Polski, rozegrano trzecią edycję Pucharu Polski. Oficjalne wyniki po trzech rundach będą opublikowane w następnej relacji.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane