Mistrzostwa na mini torze BMX

19 października 2017 11:36:17

  Na mini torze BMX w Stryszowie po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Zawodach Pumptrack, zorganizowane przez Klub Sportowy Lotto Aquila Wadowice.

  

Mistrzostwa na mini torze BMX

  Klub Sportowy Aqulia Wadowice był organizatorem Otwartych Mistrzostw Małopolski na mini torze BMX w Stryszowie. Z uwagi na otwarty charakter zawodów, w Mistrzostwach brali udział zarówno zawodnicy licencjonowani, w tym zawodnicy kadry narodowej PZKol, jak również bez licencji.

  

  

  Była to druga edycja Mistrzostw przeprowadzona na torze zlokalizowanym na obiekcie LKS Chełm w Stryszowie. Organizatorzy mają nadzieję, że tor kiedyś wzbogaci się o asfaltową nawierzchnię, co umożliwi rozszerzenie zakresu jego wykorzystania.

  W niedzielnych zawodach wśród licencjonowanych zawodniczek w kategorii kobiet open zwyciężyła Nela Ryłko z Lotto Aquila Wadowice, II miejsce zdobyła Hanna Strzebońska z UKS Aquila Stryszów, a III miejsce zajęła Sandra Batko z Lotto Aquila Wadowice.

  Wśród licencjonowanych zawodników w kategorii mężczyzn open I miejsce wywalczył Radosław Wróbel z UKS Aquila Stryszów, II miejsce zdobył Wojciech Gnojek - niestowarzyszony, a III miejsce zajął Kacper Świątek - UKS Aquila Stryszów.

{{gallery_44664}}

  Jako ciekawostkę można podać, że najbardziej pechowym zawodnikiem tych mistrzostw był Klaudiusz Widlarz, który jeździł bardzo dynamicznie, ale często zaliczał upadki. Ostatecznie został wyróżniony specjalnym pucharem.

  Ciesząca się dużą popularnością sportowa impreza dla dzieci i młodzieży została zorganizowana przy wsparciu Samorządu Województwa Małopolskiego.

(red.)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane