Harcerski Rajd Rowerowy

27 września 2018 14:52:35

  Harcerz - to twardy człowiek nie boi sie deszczu i zimna. Udowodnili to harcerze z Wadowickiego hufca i wybrali się na zaplanowany wcześniej XIV Harcerski Rajd Rowerowy.

  

Harcerski Rajd Rowerowy

  Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu Rowerowego! 15 września, mimo niepewnej pogody, ponad 30 śmiałków wsiadło na rowery i ruszyło w trasę przygotowaną przez organizatorów, instruktorów Hufca Ziemi Wadowickiej.

  XIV Rajd Rowerowy odbywał się pod hasłem "Ruszaj drogą wolności w 100-lecie niepodległości!". Wystartowaliśmy sprzed siedziedziby Hufca, przy ulicy Teatralnej 2 w Wadowicach.

  Malownicza trasa doprowadziła rajdowiczów do River Parku, gdzie była chwila na regenerację sił. Po posiłku odbyły się konkursy z nagrodami dla tych, którzy wykazali się twórczością i przygotowali wiersze i piosenki. Pogoda na szczęście z godziny na godzinę była coraz lepsza.

  Kolejnym punktem wyprawy były Smolice, gdzie odbyła się ważna uroczystość. Komendant Hufca hm. Marcin Homel wręczył Honorową Odznakę Hufca Mariuszowi Makuchowi Burmistrzowi Zatora, podczas uroczystości otwarcia i przekazanie ziemi na sypanie Kopca Niepodległości. W drodze powrotnej uczestnicy zjedli lody w Grodzisku i obrali kurs na Wadowice. Wszyscy wykazali się wytrwałości i hartem ducha, nie dali się zrazić deszczowemu porankowi. Do zobaczenia za rok!

 

Pwd. Izabela Adamczyk/zdj. Hufiec Ziemi Wadowickiej

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane