Napadł na 89-letnią kobietę

8 lutego 2017 20:11:48

  Młody mężczyzna napadł z nożem na 89-letnią mieszkankę gminy Brzeźnica, zabierając jej 50 zł!

  

Napadł na 89-letnią kobietę

  W dniu 06 lutego 2017r funkcjonariusze Posterunku Policji w Brzeźnicy w trakcie prowadzonych czynności służbowych nas terenie gminy Brzeźnica ujawnili i ustalili okoliczności zdarzenia rozboju dokonanego na 89 -letniej mieszkance jednej z tamtejszych wiosek.

  Do przedmiotowego zdarzenia miało dojść w dniu 01.02.2017r. gdzie sprawca po uprzednim wyważeniu drzwi do pomieszczenia garażowego budynku mieszkalnego przedostał się do jego wnętrza, a następnie grożąc użyciem noża lokatorce budynku zażądał od niej wydania pieniędzy. Starsza kobieta obawiając się o swoje życie wydała zamaskowanemu napastnikowi pieniądze w kwocie 50 zł.

  Poczynione ustalenia pozwoliły funkcjonariuszom  tamtejszego Posterunku Policji wspólnie z udziałem Policjantów WK KPP Wadowice już następnego dnia zatrzymać  sprawcę ujawnionego rozboju, którym okazał się być mieszkaniec tej samej gminy, karany uprzednio za przestępstwa z użyciem przemocy, za które odbywał kary pozbawienia wolności.

  Zatrzymanemu w oparciu o zebrany materiał dowodowy przedstawiono zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia dodatkowo popełnionego w warunkach recydywy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. 27-latek przyznał się do zarzucanego czynu składając na tą okoliczność szczegółowe wyjaśnienia.

  Pokrzywdzona z obawy o swoje życie bała się zawiadamiać policję o zaistniałym zdarzeniu, dopiero ujawnione okoliczności przez Policję pozwoliły na potwierdzenie tego faktu przez pokrzywdzoną, która złożyła stosowne zawiadomienie o zaistniałym zdarzeniu. 

  Zebrane dowody w sprawie pozwoliły na wystąpienie z wnioskiem o środek zapobiegawczy w postaci aresztu do czego przychylił się sąd. (KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane