Zatrzymano rozbójnika z Wadowic

16 lutego 2017 19:03:00

  Wadowiccy policjanci zakończyli postępowanie wobec 40-letniego podejrzanego o dokonanie bandyckiego rozboju na 55-letniej mieszkance  Wadowic.

  

Zatrzymano rozbójnika z Wadowic

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13 lutego 2017 r. ), gdzie wadowiccy  policjanci zostali  powiadomieni o rozboju, który miał miejsce w  godzinach popołudniowych w rejonie ścieżki rowerowej przy ul. Błonie w Wadowicach.

  Z relacji pokrzywdzonej 55-letniej mieszkanki Wadowic wynikało, że sprawca używając przemocy wobec pokrzywdzonej, doprowadził ją w ten sposób do stanu bezbronności, a następnie z plecaka  skradł jej portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami.  Pokrzywdzona dopiero następnego dnia zgłosiła przedmiotowy fakt zaistnienia zdarzenia z uwagi na obawę co do zachowania sprawcy, którego znała osobiście.

  Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania „rozbojarza”. Z uwagi na wskazane dane sprawcy  mężczyzna został szybko zatrzymany w miejscu zamieszkania.

  40-latek był już uprzednio karany za podobne przestępstwa na tej samej pokrzywdzonej. Usłyszał zarzut dokonania rozboju (art. 280kk). Za ten czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane