Pościg za pijanym kierowcą

7 marca 2017 19:23:39

  Policjanci z wadowickiej prewencji ścigali nietrzeźwego kierowcę. Zatrzymany 32 – latek, nie bacząc na konsekwencje karne, ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 1, 5 promile alkoholu.

  

Pościg za pijanym kierowcą

  Do zdarzenia doszło w Jaroszowicach w piątek,  tuż po godzinie 22.30, gdzie Policjanci  patrolujący rejon Jaroszowic zauważyli samochód marki Suzuki Vitara, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, a następnie zaczął uciekać.

  Funkcjonariusze natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, jednakże ten ominął policyjny patrol znacznie zwiększając prędkość. Policjanci natychmiast podjęli pościg. Pościg nie trwał długo, gdyż  po przejechaniu ok. 1,5 km uciekinier został zatrzymany na polnej drodze w miejscowości Świnna Poręba.

    Kierujący jak i pasażer nie stosowali się wydanych im poleceń odnośnie opuszczenia pojazdu i  zachowywali się bardzo agresywnie.

  

  W trakcie wykonywanych dalszych czynności mundurowi stwierdzili, iż z ust kierowcy wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu. W związku z czym kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Badanie  wykazało blisko 1,5 promila alkoholu.   Ponadto ustalono, iż uciekinier nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów do kierowania pojazdem.

  32-latek został zatrzymany, trafił do andrychowskiego komisariatu Policji i już wkrótce odpowie za popełnione czyny.

(KPP Wadowice, fot. Archiwum WP)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane