Archiwum "X" w Andrychowie

9 marca 2017 14:05:56

  Sukcesem zakończyło się śledztwo prowadzone w związku z rozbojem na pracowniku jednego z andrychowskich lokali gastronomicznych. 

  

Archiwum

  Początkiem marca 2017 roku  andrychowscy policjanci przy współpracy z Prokuraturą, wytropili, a następnie zatrzymali  dwóch  mieszkańców Andrychowa, podejrzanych o rozbój na pracowniku jednego z lokali gastronomicznych, który rozwoził posiłki. Śledczy postawili im już zarzuty.   

   

  Do napadu doszło w listopadzie 2010 roku przy jednej z prywatnych posesji w Andrychowie.  Sprawcy wcześniej  zamówili  sobie „kebab” z dowozem. Wówczas gdy dostawca przyjechał w wskazane  miejsce mężczyźni  ubrani w kominiarki używając przemocy wobec  dostawcy skradli mu pieniądze, dokumenty  i  dotkliwie pobili.

  Od zdarzenia minęło blisko siedem lat i wszyscy myśleli, że o tym przestępstwie już zapomniano. Jednak nie, andrychowscy śledczy cały czas pamiętali o tym wydarzeniu.

  Skrupulatnie sprawdzali każdy ślad i wykonali wiele czynności, z których wynikło, że ze sprawą mają związek dwaj mieszkańcy Andrychowa  20 i 32– latek. Zebrane przeciwko podejrzanym dowody przedstawiono prokuratorowi, który wydał nakazy zatrzymania sprawców.

   

  W tygodniu  podejrzani  zostali  zatrzymani  w miejscach zamieszkania, a następnie trafili do andrychowskiego  komisariatu Policji.

  Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator rejonowy w Wadowicach zastosował  wobec  podejrzanych dozór policji, zakaz kontaktowania się ze wskazanymi osobami, oraz wysokie poręczenie majątkowe.

  Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane