Stan bezpieczeństwa w powiecie

11 marca 2017 11:33:22

  Z udziałem Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha oraz Starosty Wadowickiego Bartosza Kalińskiego odbyła się konferencja podsumowująca stan bezpieczeństwa w powiecie wadowickim.

  

Stan bezpieczeństwa w powiecie

  Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Wadowicach odbyło się z udziałem przedstawicieli służb m.in. Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wadowicach, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wadowicach oraz Zakładu Karnego w Wadowicach.

  

  

- W 2016 roku na terenie naszego powiatu odbyło się kilka masowych imprez związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, nad bezpieczeństwem których czuwały służby zarówno mundurowe jak i cywilne. W trakcie imprez nie doszło do zachowań naruszających prawo - poinformował pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach mł. insp. Włodzimierz Warzecha.

  Gorzej było na drogach naszego powiatu, gdzie w ub.r. doszło do 69 wypadków, w których zginęło 9 osób.

  Z kolei zmniejszyła się liczba zagrożeń pożarowych. W 2016 roku na terenie powiatu wadowickiego zanotowano 1815 zdarzeń, w tym 462 pożary. - W porównaniu w rokiem poprzednim ogólna liczba zdarzeń zmalała prawie o 30 % - poinformował Komendant Powiatowy PSP w Wadowicach bryg. Paweł Kwarciak.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane