Aresztowali pedofila

17 marca 2017 12:08:35

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 32-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który przez prawie 2 lata uwodził małoletnich w wieku 10-17 lat za pośrednictwem komunikatora internetowego.

  

Aresztowali pedofila

  Policjanci wpadli na jego trop po zgłoszeniu przez matkę małoletniej poniżej 15-tego roku życia dziewczynki z terenu powiatu suskiego, że jej córka otrzymała zdjęcia o treści erotycznej. Analiza materiałów wykazała, że może mieć to podłoże o charakterze pedofilskim. Wszczęto czynności procesowe i operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy. W trakcie wyjaśnień mężczyzna podał, że od wakacji 2015 roku do chwili obecnej nawiązywał kontakt, najpierw przez komunikator internetowy, a później telefoniczny z małoletnimi w wieku 10-17 lat, które celowo i z zamierzeniem wybierał do kontaktów i prowadził z nimi rozmowy z podtekstem seksualnym. Zatrzymany dostał zarzut z art. 200a §1 kk - za czyn ten grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

  

Sprawa ma charakter rozwojowy

  Ze względu na charakter sprawy, a także teleinformatyczny sposób nawiązywania kontaktów z małoletnimi, dziś sąd uwzględnił wniosek prokuratora o tymczasowy areszt dla sprawcy na okres 1 miesiąca. Dla dobra postępowania i ochrony pokrzywdzonych nie zostaną ujawnione bliższe szczegóły dotyczące tej sprawy.

  


Dziecko świadome - to dziecko bezpieczne.

  Nie należy lekceważyć najmniejszych nawet sygnałów świadczących o tym, że z naszym dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. W przypadku podejrzenia, że dziecko mogło paść ofiarą przestępstwa sprawę należy niezwłocznie zgłosić policji.

  Policjanci apelują do rodziców, by przestrzegali dzieci, jak powinny reagować, gdy ktoś próbuje nawiązywać z nimi kontakt i składa niemoralne czy inne propozycje. 

  Chcemy wyczulić rodziców na to, by mieli pod kontrolą, z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter. Należy pamiętać, że w Sieci i na portalach istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażone są nasze dzieci.

  


Rodzicu!
  Porozmawiaj z dzieckiem o problemie uwodzenia online. Wytłumacz, że nawiązywanie kontaktów przez Internet może być niebezpieczne, bo trudno zweryfikować, czy osoba, z którą rozmawiamy jest tym, za kogo się podaje.

  Porozmawiaj z dzieckiem o jego znajomościach online. Jeśli na przykład wśród znajomych na portalu społecznościowym są osoby, których nie zna z życia realnego, warto, aby je usunięto lub ograniczyło się im dostęp do publikowanych materiałów.

  Zaoferuj dziecku wsparcie i powiedz, żeby zawsze informowało cię, jeśli jakaś obca osoba będzie poruszała tematy związane z seksualnością lub inne, które ją zaniepokoją.

(Źródło: KWP)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane