Targi Andrychów 2017

Kolejna AKCJA PRĘDKOŚĆ w powiecie

19 maja 2017 12:21:15

- Nadal główną przyczyną wypadków drogowych, w których  są zabici i ciężko ranni, jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych - informuje policja. Nadmierna prędkość w chwili wypadku znacznie zwiększa ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń ciała, a nawet śmierć.

  

Kolejna AKCJA PRĘDKOŚĆ w powiecie

  Na terenie powiatu wadowickiego w dniu 18 maja br. przeprowadzono nasilone działania policyjne, ukierunkowane na zapobieganie wypadkom drogowym, spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwoloną prędkość jazdy.

  Podczas akcji skontrolowano 94 pojazdy, ujawniając 84 przekroczenia prędkości. Funkcjonariusze policji nałożyli 76 mandatów karnych.

  W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez innych użytkowników dróg. W Wadowicach na ul. Łazówka policjanci zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

  W tym dniu doszło także do jednego wypadku drogowego oraz czterech  kolizji drogowych.

  W miejscowości Wieprz na skrzyżowaniu ul. Centralnej i Kościelnej zderzyły się pojazdy. Jak wstępnie ustalono kierujący pojazdem marki Opel Movano przejeżdżając przez skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Opel Corsa. Kierująca pojazdem marki Opel Corsa została przewieziona przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Wadowicach. Na miejscu zdarzenia czynności wykonał  Zespół Wypadkowy z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej jednostki Policji celem ustalenia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

  

KIEROWCY – powinni zmniejszyć prędkość i zwracać uwagę na zachowanie innych użytkowników jezdni, zwłaszcza dzieci. Aby nie stać się uczestnikiem kolizji czy wypadku drogowego należy zmniejszyć prędkość pamiętając, że droga hamowania na śliskiej nawierzchni znacznie się wydłuża.

  By uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu należy więc zwiększyć odstęp między pojazdami. Trzeba pamiętać o tym, że poprzez gwałtowny ruch kołem kierowcy, czy też przez nagłe hamowanie lub przyspieszenie możemy wpaść w poślizg. Jeżeli pojazd nie jest wyposażony w ABS zalecane jest hamować pulsacyjnie, aby nie doprowadzić do zerwania przyczepności kół.

  

  Policja przypomina o obowiązkach wynikających z art. 19 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym tj: o obowiązku jazdy z  prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu, hamować w sposób nie powodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w  razie hamowania.

(fot. Archiwum)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane