Targi Andrychów 2017

Wyłapali drogowych piratów

24 lipca 2017 15:00:27

  Kolejna „Akcja Prędkość”, przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji w powiecie wadowickim, powstrzymała brawurę kierowców. Dzięki wyłapaniu drogowych piratów mamy mniej wypadków, a co za tym idzie, miej nieszczęść i ludzkich dramatów...

  

Wyłapali drogowych piratów

  W dniu 21 lipca 2017 r. na terenie powiatu wadowickiego zostały przeprowadzone nasilone działania policyjne, celem zapobiegania wypadkom drogowym, spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas akcji skontrolowano 75 pojazdów:

- liczba ujawnionych przekroczeń prędkości 71;

- liczba nałożonych mandatów 64;

 

  W dniach od 21.07.2017 r. do 24.07.2017 r. do godz. 6.00 na drogach powiatu wadowickiego doszło do 9 kolizji drogowych, zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących. Ponadto policjanci reagowali również na inne przewinienia w ruchu drogowym.

  

  21 lipca br.  w miejscowości Stryszów kierująca pojazdem marki Opel Astra na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem  i zjechała do przydrożnego rowu, gdzie pojazd uległ wywróceniu. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad  2 promile.

  

  22 lipca br. w Wadowicach na ul. Konstytucji III Maja policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, który poruszał się po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem prawie 2,4 promila.

  

  Tego samego dnia w miejscowości Klecza Dolna kierujący samochodem marki Ford Fiesta podczas włączania się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności  i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Ford. Kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 2,5 promila.

  

  23 lipca br. w miejscowości Ryczów policjanci z Wadowic zatrzymali 39-letniego mężczyznę,  który  kierował po drodze publicznej rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2 promile.

   

  Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane