„Bądź bezpieczny” - wakacje z IPA Kalwaria Zebrzydowska

4 września 2017 16:02:54

  W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. w Szczyrku odbył się  Obóz Rekreacyjno - Sportowy Sekcji Sportowej Oyama Karate Sokół z Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym wzięli udział Klubowicze karate, fitness oraz uczestnicy programu „Mama Tata i JA”.

  

„Bądź bezpieczny” - wakacje z IPA Kalwaria Zebrzydowska

     W trakcie obozu odbywały się treningi : karate, samoobrony, łucznictwa, fitness. Program dydaktyczno-naukowy przeplatał się z wycieczkami: do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej śladami Bolka i Lolka oraz wyprawą na górę Żar.

  Oprócz programu sportowego w trakcie obozu odbyły się liczne konkursy oraz warsztaty m.in. pt. „Bądź bezpieczny”,  które przeprowadził  przedstawiciel IPA Kalwaria Zebrzydowska kolega Andrzej Kozioł. Celem warsztatów było uwrażliwienie dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zwrócenie ich uwagi na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Dzieci żywo uczestniczyły w zajęciach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat istniejących zagrożeń w ruchu drogowym zarówno dla pieszych jak i kierowców i pasażerów pojazdów. Dzieci również chętnie wypowiadały się na temat sposobów unikania tychże zagrożeń, wskazując na noszenie elementów odblaskowych jako czynnik poprawiający bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

  Na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzymał od firmy PROMOCARE zestaw: czapkę, worek oraz podkoszulek z logo obozowym oraz od IPA Kalwaria opaski odblaskowe i materiały promujące zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Tekst i zdjęcia:

Janusz Kotyrba/Andrzej Kozioł

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane