Odblaskowa szkoła w Stroniu

1 października 2017 23:20:07

  Już po raz ósmy ruszył konkurs „Odblaskowa szkoła”. Dla naszej szkoły będzie to już 7 przygoda z tym konkursem (nie braliśmy udziału w pierwszej edycji). Za każdym razem staramy się promować bezpieczne zachowanie przez naszych uczniów na drogach. Szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, to także odpowiednie miejsce i czas na wpajanie i promowanie odpowiednich zasad – także tych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  

Odblaskowa szkoła w Stroniu

  Dlatego też w każdym roku z dużym entuzjazmem przystępujemy do kolejnych edycji „Odblaskowej szkoły”. Inauguracja akcji odbyła się 8 września spotkaniem z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji: komisarzem Pawłem Migdałkiem i asp. szt. Katarzyną Herma. Przybliżyli oni nam zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z nieprawidłowego zachowania się na drodze.

 Nie mogło zabraknąć pokazu jazdy rowerem po torze przeszkód BRD. Okazja była ku temu znakomita.

  Otóż zaprezentowały się przed nami dwie drużyny występujące w konkursie BRD: aktualni Mistrzowie Polski oraz drużyna która w dniach 14-17 września reprezentowała nasz kraj w Albanii w Europejskim Konkursie Edukacji Drogowej gdzie w gronie ponad 20 drużyn zajęła 10 miejsce!

  Następnie nasi najmłodsi uczniowie (klasa I) udali się  na przejście dla pieszych, gdzie mieli okazję dzięki fachowej pomocy poznać zasady przekraczania jezdni. Nie jest to taka prosta sprawa, zwłaszcza dla 7-latka! Mamy nadzieje, że to spotkanie i zdobyta wiedza będą procentować w przyszłości!

   

  Strońska podstawówka jest najbardziej utytułowaną szkołą w powiecie wadowickim jeśli chodzi o miejsca zajęte w wojewódzkim konkursie Odblaskowa szkoła. Świadczą o tym zajęte miejsca w poprzednich edycjach: w drugiej edycji zajęli miejsce XI, w trzeciej miejsce VI, w 4 edycji miejsce IV, w piątej III, w szóstej IX miejsce, w siódmej V miejsce. 

Tomasz Gębala

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane