Wydawnictwo Renoma

Spokojne Zaduszki

3 listopada 2017 18:29:01

  40 kolizji, 2 wypadki, 14 nietrzeźwych odnotowano podczas trwającej Akcji Znicz. Generalnie podczas wydłużonego, zaduszkowego weekendu na drogach w powiecie wadowickim było spokojnie. 

  

Spokojne Zaduszki

  Policyjna akcja „Znicz 2017” rozpoczęła się 27 października br. i trwała do północy 2 listopada. Policja ocenia, że w powiecie wadowickim przebiegła ona spokojnie. Nad bezpieczeństwem tych, którzy odwiedzali w świąteczne dni groby bliskich czuwało 671 policjantów (w tym 131 z Wydziału Ruchu Drogowego) oraz 27 funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

  Bilans wydłużonego, zaduszkowego weekendu na naszych drogach to 42 zdarzenia drogowe (w tym 2 wypadki i 40 kolizji), w których ranne zostały 2 osoby. Policjanci zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących, w tym 8 rowerzystów.

  

  Podczas wzmożonych kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, brawurę kierowców, ich trzeźwość oraz wyprzedzanie. Sprawdzali też stan techniczny pojazdów oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach,  a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

  

  Obecnie policjanci nadal będą czuwać nad bezpieczeństwem w rejonie cmentarzy oraz na trasach przelotowych, a w szczególności w najbliższą niedzielę (5 listopada) podczas przewidywanych  nasilonych powrotów.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane