Wybory 2018 W Ochman

Pożar w Łękawicy

2 kwietnia 2018 13:58:13

  W Łękawicy (gmina Stryszów) doszło do pożaru sadzy w kominie. Nikt z domowników nie ucierpiał, spłonęło jednak poddasze budynku mieszkalnego. Straty są duże, organizowana jest pomoc finansowa.

  

Pożar w Łękawicy

  W nocy w Wielką Sobotę ok. 23.00 w domu jednorodzinnym w Łękawicy, w gminie Stryszów, doszło do pożaru sadzy w kominie. Niestety pożar szybko się rozprzestrzenił i zajął całe poddasze.

  Na miejsce pożaru zadysponowano trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz zastępy strażaków ochotników: dwa z  OSP z Łękawica oraz po jednym z OSP Stryszów, OSP Stronie, OSP Zakrzów, OSP Klecza Dolna.

  Akcja gaśnicza trwała pięć godzin. Strażacy w aparatach ochronny dróg oddechowych kolejno odrywali kawałek po kawałku drewnianej podbitki i izolację z wełny mineralnej w poszukiwaniu źródeł ognia. Dodatkowo strażacy z Wadowic z kosza drabiny mechanicznej, wykonali nacięcia w blaszanym pokryciu dachu w celu dostania się z zewnątrz do palących się drewnianych części konstrukcji dachu.

  

  W wyniku pożaru nikt z domowników nie ucierpiał, są jednak ogromne straty materialne. Organizowana jest pomoc finansowa dla poszkodowanej rodziny.

- Koleżanki, naszej wspólnej znajomej Klaudii Cycoń ruszyły z inicjatywą możliwości wsparcia rodziny poprzez symboliczną pomoc finansową, do czego ja również chciałbym was zachęcić... i was o to serdecznie poprosić - pisze na swym fanpage’u radny Krzysztof Adamczyk - Pamiętajcie, nie liczy się ile ktoś przeleje, bo każdy wie na ile sobie może pozwolić w danym momencie, ale każda wpłata 5, 10, 20 zł.... pomnożona przez liczbę dobrych serc może pomóc rodzinie w tym trudnym momencie. 

  Symboliczną pomoc finansową można przelewać na poniżej podany numer konta, który został udostępniony przez poszkodowanych:
Klaudia Cycoń Łękawica 87 34_124 Klecza Górna
07 1050 1100 1000 0091 3856 2708

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane