Wybuchowa substancja w Andrychowie

18 kwietnia 2018 13:21:06

  W Andrychowie robi się coraz niebezpieczniej. Dzisiaj ewakuowano ze swej siedziby nawet strażaków. Na palcu przed JRG zostawiono w pojemniku nieznaną, niebezpieczną substancję. Po kilku godzinach pirotechnicy wywieźli niebezpieczną substancję z Andrychowa.

  

Wybuchowa substancja w Andrychowie

  Do niecodziennej sytuacji doszło 18 kwietnia br. w Andrychowie. Jedna z mieszkanek tego miasta na teren Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Andrychowie przywiozła po swoim mężu pojemnik pięciolitrowy z nieznaną substancją i postawiła go na placu apelowym. Zdaniem kobiety substancja jest niebezpieczna, może być wybuchowa.

 Natychmiast podjęto działania prewencyjne, z budynków ewakuowano całą jednostkę JRG, aptekę oraz sklep firmowy Andropolu. Wyznaczona została strefa ochronna, a z Krakowa ściągnięto specjalistyczny samochód, tzw. "Małego Chemika". Teren jest zabezpieczony, a substancja była schładzana prądami mgłowymi.

  Niestety strażacy nie poradzili sobie z rozpoznaniem substancji. Zebrał się sztab kryzysowy, postanowiono wezwać pirotechników z Krakowa. Do Andrychowa przyjechał Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Krakowa. Przed godziną 16-tą pirotechnicy wywieżli z Andrychowa w specjalnie opancerzonym pojeżdzie pojemnik z niebezpieczną substancją.

FOTO: Archiwum WP

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane