Wieloszczeblowe Ćwiczenie Wojewódzkie Pk. Pozytron 2018

15 czerwca 2018 10:46:47

  W Suchej Beskidzkiej odbyły się wieloszczeblowe ćwiczenia wojewódzkie pk. POZYTRON 2018, które zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

  

Wieloszczeblowe Ćwiczenie Wojewódzkie Pk. Pozytron 2018

  W dwudniowym szkoleniu uczestnikami były służby, straże, inspekcje wojewódzkie i powiatowe, wszystkie starostwa powiatowe oraz gminne jednostki samorządu terytorialnego powiatu suskiego.

  Tematem szkolenia było współdziałanie jednostek administracji publicznej, służb i innych podmiotów w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Jego celem był przegląd i aktualizacja procedur i planu postępowania awaryjnego na wypadek zdarzeń radiacyjnych.

  Tłem szkolenia była awaria elektrowni jądrowej poza granicami kraju. Zainicjowano sytuację, gdy z Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych CEZAR PAA otrzymano informację o awarii w elektrowni jądrowej na terenie Słowacji.

  Uczestnicy wzięli udział w wieloszczeblowym treningu decyzyjnym z epizodem praktycznym w postaci dystrybucji preparatów jodowych dla ludności w Gminie Zawoja, prezentacji sprzętu do pomiarów skażeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz Instytutu Fizyki Jądrowej PAN.

  Uczestnicy mieli okazję do wysłuchania wykładów przedstawicieli Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, Oddziału Klinicznego Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

  Mamy nadzieję, że takie szkolenia pomogą udoskonalać proces komunikacji między poszczególnymi jednostkami oraz zapewnią sprawne działanie w sytuacjach zagrożenia.

FOTO: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane