Zlikwidują OSP Skawce?

31 lipca 2018 15:37:45

  Niepewna przyszłość rysuje się przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Skawcach. Jednostka nie wyjeżdża do akcji, wójt wstrzymał finansowanie, a radny Głuszczak domaga się jej likwidacji.

  

Zlikwidują OSP Skawce?

  Pierwsze dane o istnieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawcach sięgają roku 1886, natomiast faktyczną datę rozpoczęcia działalności OSP Skawce przyjmuje się na rok 1909

  Tak więc w przyszłym, 2019 roku OSP Skawce będą świętować jubileusz 110-lecia działalności tej jednostki. Będą świętować, jeśli do tego czasu OSP w Skawcach przetrwa. A nie jest to wcale pewne, ponieważ ten rok dla strażaków ochotników ze Skawiec jest krytyczny.

  W bieżącym roku jednostka nie wyjeżdża do akcji ratowniczych, samochód nie jest przystosowany do prowadzenia akcji bojowych, jednostka nie stawiła się nawet do kontroli wewnętrznej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

- Trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Mucharz działają dobrze, są dobrze wyposażone, aktywie uczestniczą w akcjach. W dalszym ciągu mamy jednak problem z OSP w Skawcach - przyznał podczas jednej z komisji Rady Gminy wójt gminy Mucharz Wacław Wądolny.

   

  Rozwiązania jednostki nie wyobraża sobie radny powiatowy druh Jerzy Sikora. Przyznaje, że jednostka ma problemy, zwłaszcza kadrowe. Zmieniła się też sytuacja po przeniesieniu remizy OSP Skawce do Domu Strażaka w Mucharzu. Jak twierdzi Jerzy Sikora, indywidualnie strażacy ze Skawiec biorą więc udział w akcjach prowadzonych przez OSP Mucharz.

- Jednostka OSP w Skawcach ma ponad stuletnią tradycję, nie chciałbym, abyśmy stracili taką jednostkę. Jednak sami muszą pokazać chęć i wolę działania - podkreśla wójt Wacław Wądolny.

  

  Innego zdania jest natomiast radny Rady Gminy w Mucharzu Kazimierz Głuszczak, który domaga się likwidacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawcach. Radny proponuje, aby po zlikwidowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawcach przenieść strażaków ze Skawiec do OSP w Mucharzu.

(Fot. UG Mucharz)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane