Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji

1 sierpnia 2018 15:33:24

  46-letni mężczyzna spowodował kolizję, kierując samochodem pod pijaku, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

  

Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji

  We wtorek 31 lipca br., w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z wadowickich doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce skierowano policjantów wadowickiej drogówki, którzy w rozmowie ze świadkiem ustalili, że kierujący samochodem osobowym typu combi, podając przy tym numer rejestracyjny pojazdu, najechał na zaparkowanego VW Passata i odjechał z miejsca zdarzenia.  Świadek podał również dokładny rysopis kierującego.

  Mundurowi ustalili, że na numer rejestracyjny sprawcy zarejestrowany jest samochód Opel Vectra combi, jednocześnie ustalając przy tym jego właściciela. Funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres, gdzie w rozmowie z mieszkańcami ustalili, iż samochodem kierował 46-letni mężczyzna. Na terenie posesji znajdował się samochód Opel Vectra combi z licznymi uszkodzeniami, a mężczyzna odpowiadał rysopisowi. 46-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, gdzie wynik wskazał ponad 4 promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

  

  Wobec 46-latka zostanie wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178a par.1 KK oraz zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia z art. 86 par.2 KW.

   

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane