Policyjna akcja ochrony pieszych

7 sierpnia 2018 17:15:16

  Policjanci ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego wobec pieszych. 10 osób pouczono, jedną ukarano mandatem oraz  skierowano jeden  wniosek do Sądu o ukaranie. Ponadto policjanci ujawnili trzy wykroczenia popełnione przez rowerzystów, za które sprawcy zostali pouczeni.

  

Policyjna akcja ochrony pieszych

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili na terenie powiatu wadowickiego działania kontrolno - prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

  W działania było zaangażowanych 14 policjantów z wadowickiej drogówki, którzy szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy dopuszczali się łamania przepisów ruchu drogowego chroniących bezpieczeństwo pieszych. 

  Policjanci ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego wobec pieszych (w tym 10 osób pouczono, 1 ukarano mandatem i skierowano 1  wniosek do Sądu o ukaranie).

  W trakcie realizacji akcji funkcjonariusze ujawnili 22 wykroczenia popełnione przez pieszych, za które osoby zostały pouczone. Główne błędy jakie popełniają piesi to nieostrożne wyjście na jezdnie przed jadący pojazd, nieostrożne wejście na jezdnie zza pojazdu oraz przeszkody czy też przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym.

  Ponadto policjanci ujawnili 3 wykroczenia popełnione przez kierujących rowerem, za które sprawcy zostali pouczeni.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane