Artykuł archiwalny

Panie, poczujcie się bezpieczniej

6 września 2018 17:51:56

  Co zrobić, by kobieta zaatakowana przez silniejszego napastnika obroniła się? Jak nie wpaść w panikę w kryzysowej sytuacji? Jaką postawę przyjąć, a jakich błędów unikać? 

  

Panie, poczujcie się bezpieczniej

  Na te i inne pytanie znajdą odpowiedź panie, które skorzystają z bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Na zajęcia już od 18 września zaprasza Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

- Kobiety chcą czuć się bezpiecznie. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z instruktorem walk, który prowadzi kursy samoobrony i wspólnie przygotowaliśmy ofertę – opowiada starosta wadowicki Bartosz Kaliński. - Mam nadzieję, że panie z naszego powiatu nauczą się na zajęciach umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia, wyćwiczą nawyki panowania nad strachem oraz własnym ciałem w sytuacji kryzysowej. Serdecznie zapraszam do udziału
w kursie mieszkanki naszego powiatu w wieku od 18 lat
– dodaje.

  Głównym prowadzącym kurs będzie Rafał Czapla, który od 35 lat uprawia sztuki walki. Od 24 lat jest instruktorem Karate, szkoleniowcem systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezesem Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE. Prowadzi ponadto treningi z Kobudo, Iaido i Kenjutsu. Do współpracy zaproszeni zostali także m.in.: psycholog oraz przedstawiciel wadowickiej policji. Pierwszy ze specjalistów opowie o tym, jak opanować strach w sytuacji zagrożenia, a funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji omówi prawne aspekty zastosowania środków obrony koniecznej. Dzięki uprzejmości dyrekcji, zajęcia będą odbywać się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach („Gorzeń”), przy ul. Zegadłowicza, począwszy od 18 września br., przez cztery kolejne wtorki w godz. 17.00 – 19.00.

  

  Zapisy dla pań w wieku od 18 lat przyjmowane są w sekretariacie szkoły, tel.: 33 873 17 75 w godzinach 8.00 – 15.00. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane