Bezpieczna droga do szkoły

13 września 2018 07:16:40

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu włączyli się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach prowadzili kontrolę w pobliżu swojej szkoły.

  

Bezpieczna droga do szkoły

  Byli bardziej wyrozumiali niż policjanci. Kierowcy, którzy łamali przepisy, zamiast mandatów otrzymali od uczniów własnoręcznie wykonane przez nich rysunki ze smutną miną. Z kolei, kierowcy jadący prawidłowo, a tych na szczęcie było zdecydowanie więcej, mogli liczyć na ordery z uśmiechniętą minką.

  Akcja ma charakter profilaktyczny i jest skierowana zarówno do kierowców jak i uczniów. Kierowców prosimy o bezpieczną jazdę, szczególnie w rejonach szkół. Z kolei uczniów uwrażliwiamy na zakładanie elementów odblaskowych, właściwe korzystanie z dróg, w szczególności z poboczy oraz umiejętne przekraczanie jezdni.

  W całej Małopolsce do akcji zostało zaproszonych 30 szkół. Cieszymy się, że w tak wąskim gronie znalazła się nasza szkoła. To efekt dobrej współpracy z lokalną policją a także uznanie za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Miniony rok szkolny był szczególnie dobry pod tym względem dla naszej szkoły. Przypomnijmy, jesteśmy aktualnymi wicemistrzami Polski w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz 3 szkołą w wojewódzkim konkursie „Odblaskowa szkoła”.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane