Sprawcy kradzieży ujęci

22 września 2018 09:29:25

  W Andrychowie policjanci zatrzymali sprawców usiłowania kradzieży, którzy jak się okazało, byli typowani jako sprawcy licznych kradzieży sklepowych na terenie województwa śląskiego. Za popełnione przestępstwa mężczyni  odpowiedzą przed Sądem.

  

Sprawcy kradzieży ujęci

  Kilka dni temu, do jednej z placówek handlowych na terenie Andrychowa przyszło dwóch mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wzbudzili zainteresowanie pracownika sklepu.

  Mężczyźni nie wiedząc, że są obserwowani zdjęli zabezpieczenie z gry komputerowej o wartości 99 złotych, którą usiłowali ukraść. Kierownik sklepu powiadomił o sytuacji andrychowski komisariat, jednocześnie zamykając na klucz drzwi sklepowe.

  Ponadto zgłaszający na podstawie przekazanych informacji przez personel innych sklepów, rozpoznał mężczyzn jako sprawców kradzieży sklepowych. Jak wynikło z dalszych ustaleń mężczyźni dopuścili się kilku kradzieży gier komputerowych w Myszkowie, Oświęcimiu i w Zawierciu. Straty jakie spowodowali oszacowano na kwotę  ponad 3,5 tysiąca złotych.

  Nawiązano kontakt z KPP w Myszkowie, gdzie ustalenia potwierdziły się. 25 i 27-latek zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom myszkowskiej komendy, gdzie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. W związku z usiłowaniem kradzieży na terenie sklepu w Andrychowie, wobec mieszkańca Siemianowic Śląskich i Bytomia zostanie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie.

(Źródło: KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane