Kurs samoobrony kobiet

19 października 2018 15:57:35

  Zakończył się kurs samoobrony dla kobiet. W czasie tego kursu kobiety uczyły się jak zareagować, gdyby znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu oraz co zrobić by nie ulec panice w przypadku napaści.

  

Kurs samoobrony kobiet

  Kurs finansowany był w całości przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach, a zorganizowany i prowadzony praktycznie przez  Rafała Czaplę, który od 35 lat uprawia sztuki walki. Od 24 lat jest instruktorem Karate, szkoleniowcem systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezesem Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE. Prowadzi ponadto treningi z Kobudo, Iaido i Kenjutsu.

  Program kursu oprócz zajęć praktycznych obejmował również zajęcia z policjantem oraz z psychologiem. Policjant omówił przepisy prawne regulujące sprawy samoobrony oraz obrony koniecznej a także nakreślił ich granice. Psycholog  objaśniła różne aspekty i strategie przemocy wobec kobiet oraz sposoby reagowania. Omówiła reakcje psychiki typowe dla osoby  zaatakowanej a także fazy reakcji w czasie ataku.

Uczestniczki miały okazję by zadać pytania na nurtujące je sprawy dotyczące ich bezpieczeństwa i  zagrożeń.

  Zainteresowanie kursem saoobrony jest bardzo duże w związku z tym będą organizowane w przyszłości następne zajęcia w tym kierunku, na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym,  o czym poinformował starosta Bartosz Kaliński który osobiście wręczył certyfikaty absolwentkom kursu.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane