Okradali sklepy w Andrychowie

23 października 2018 15:43:42

  W dniach 15 i 18 września 2018 roku andrychowski komisariat został poinformowany o kradzieży z włamaniem do placówek handlowych, do których doszło w centrum Andrychowa. Szybkie i sprawne działanie funcjonariuszy doprowadziło do ujęcia sprawców.

   

Okradali sklepy w Andrychowie

   W pierwszym przypadku sprawcy skradli odzież o wartości ponad 1435 złotych, natomiast w drugim zostali spłoszeni przez alarm, który uruchomili w trakcie próby wejścia do budynku. Z uwagi na charakter sprawy do czynności włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy w wyniku podjętych działań ustalili sprawców przestępstwa. 19 września andrychowscy śledczy zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Andrychów. Drugi ze sprawców wpadł w ręce stróżów prawa 19 października, 18-latek ukrywał się przed organami ścigania m.in. z uwagi na fakt, że miał zasądzony zakład poprawczy, w którym będzie przebywał do czasu ukończenia 21 roku życia.

  Zatrzymani w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli na tę okoliczność stosowne wyjaśnienia. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania włamania i kradzieży z włamaniem. W przypadku 16-latka sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich celem podjęcia decyzji co do ewentualnego zastosowania środków przewidzianych w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Źródło: KPP Wadowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane