Akcja Znicz

30 października 2018 10:49:49

  Już 31 października 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach rozpoczyna działania pod kryptonimem „ZNICZ 2018”, które będą realizowane do 4 listopada br.

   

Akcja  Znicz

  W związku z obchodami Święta Zmarłych przewidywane jest bardzo duże natężenie ruchu kołowego i pieszych na drogach powiatu wadowickiego. Największe jednak natężenie ruchu będzie w rejonie cmentarzy oraz na trasach tranzytowych pomiędzy cmentarzami, a w szczególności:

droga K-52 Inwałd

droga K-52 Izdebnik

droga K-28 Wadowice ul. Wojska Polskiego

droga gminna Wadowice Al. M.B. Fatimskiej

droga W-781 Andrychów ul. Beskidzka

droga K-44 Ryczów i Spytkowice

   

  W celu zminimalizowania zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą prowadzili wzmożone działania, podczas których będą zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, prędkość i wyprzedzanie. Mundurowi będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach.

    

  Do zadań funkcjonariuszy należeć będzie również udzielanie informacji zainteresowanym o możliwościach dojazdu do parkingów oraz czasowych utrudnieniach  i alternatywnych drogach objazdowych, egzekwowanie właściwego używania świateł zewnętrznych, prowadzenie kontroli pod kątem poszukiwanych osób i pojazdów, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, reagowanie na wykroczenia kierujących pojazdami w stosunku do pieszych oraz na wykroczenia popełniane przez pieszych, szczególnie w zakresie stosowania elementów odblaskowych.

 

  Policja apeluje, aby kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie w rejonie cmentarzy i możliwe zmiany w organizacji ruchu, by zachowali wyrozumiałość oraz bezwzględnie podporządkowali się policjantom i strażnikom miejskim kierującym ruchem oraz innym służbom porządkowym nadzorującym parkingi. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych. 

Źródło KPP  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane