Sprzęt dla strażaków w gminie Kalwaria Zebrzydowska

5 grudnia 2018 13:18:15

   Cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska otrzymały z rąk Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego sprzęt ratowniczy, jaki został pozyskany w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”. Sprzęt otrzymały jednostki: OSP Brody, OSP Leńcze, OSP Bugaj i OSP Przytkowice, gdzie dokonano jego przekazania.

  

Sprzęt dla strażaków w gminie Kalwaria Zebrzydowska

  Wcześniej Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 23 października 2018 roku podpisał umowę z Gminą Kalwaria Zebrzydowska w sprawie udziału w konkursie „BEZPIECZNA MAŁOPOLSKA 2018”, w ramach którego zostały doposażone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego.

  Z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, udział wzięły cztery OSP, w Przytkowicach, w Leńczach, w Brodach oraz w Bugaju.

Dzięki udzielonej dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego oraz środków  z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, zostały zakupione:

- pilarka ratownicza (min. 4 KM) - 1 szt. – dla OSP w Brodach,

- odzież ochronna do działań bojowych (ubranie specjalne, hełm, rękawice, buty oraz kominiarka) - 1 kpl. – dla OSP w Bugaju,

- poduszki pneumatyczne ciśnieniowe (zestaw z akcesoriami do obsługi) - 1 kpl. – dla OSP w Przytkowicach,

- radiotelefon analogowo-cyfrowy szt. 2 oraz hełm bojowy szt. 2 – dla OSP Leńcze

  Projekt „Bezpieczna Małopolska 2018” współfinansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt zakupionego sprzętu to 34.393.00 zł., a kwota przyznanej dotacji z Województwa Małopolskiego wynosi do 50 % czyli - 16.671.50 zł, pozostałe środki  w kwocie 17.721.50 zł z budżetu Gminy.

- Zakupione przedmioty pozytywnie wpłyną na podwyższenie gotowości do działań oraz poprawią stopień przygotowania operacyjnego jednostek OSP biorących udział w konkursie z terenu Gminy – mówił Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty i dodaje - Państwa obecność podczas tej skromnej uroczystości świadczy o tym, że  zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy jest Waszym jednym z najważniejszych zadań oraz wyzwaniem na przyszłość.

  Protokolarne przekazanie zakupionych przedmiotów i sprzętu, nastąpiło 4 grudnia 2018 roku w siedzibie OSP Przytkowice,  wzięli w niej udział Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej Robert Rudecki oraz Wiesław Rudecki,  Prezes OSP w Przytkowicach Tadeusz Chrostek, Prezes OSP w Brodach Piotr Żabecki, Naczelnik OSP w Brodach Bogdan Turek, Prezes OSP w Bugaju Andrzej Ziemla, Naczelnik OSP w Bugaju Henryk Płaczek, druh z OSP w Leńczach oraz druhowie i koledzy z OSP w Przytkowicach

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane