Nowy radiowóz w Kalwarii

23 grudnia 2018 13:20:43

  Do kalwaryjskiego komisariatu trafił nowy, oznakowany radiowóz Hyundai i20, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów Rewiru Dzielnicowych. 

  

Nowy radiowóz w Kalwarii

  Gmina Kalwaria Zebrzydowska przeznaczyła 20 tys. zł na zakup nowego radiowozu dla Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowy samochód to HYUNDAI i20 z silnikiem benzynowym o pojemności 1248 cm sześciennych i mocy 75 KM.

  18.12.2018 r. odbyło  się przekazanie samochodu, w którym uczestniczył burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty oraz wójt gminy Stryszów Szymon Duman, którzy przekazali symbolicznie kluczyki do nowego radiowozu na ręce insp. Włodzimierza Warzechy, Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach oraz podinsp. Krzysztofa Szustera, Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Insp. Włodzimierz Warzecha oraz podinsp. Krzysztof Szuster podziękowali za okazane wsparcie finansowe, z kolei Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej jak i Wójt Gminy Stryszów podziękowali za dobrą współpracę z Policją, podkreślając że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nich niezmiernie ważne.

   

  Warto dodać, iż Gmina Kalwaria Zebrzydowska wsparła zakup nowego radiowozu kwotą 20.000 zł, a Gmina Stryszów dołożyła 5.000. zł. Tym samym dwie gminy pokryły blisko połowę kosztów zakupu. Samochód został zakupiony z Programu Modernizacji Policji oraz z  budżetu samorządów tj. Gminy Kalwaria Zebrzydowska  oraz Gminy Stryszów.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane