Wielkanoc2019pl

Okradli dom w Kleczy

11 stycznia 2019 16:39:53

  Policja zatrzymała dwóch złodziei, którzy okradli nowo budowany dom w Kleczy.

  

Okradli dom w Kleczy

  Kilka dni temu Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została poinformowana, że w miejscowości Klecza doszło do kradzieży. Jak wynikało z zawiadomienia z wnętrza niezamkniętego, nowo budowanego domu zostały skradzione przewody instalacji elektrycznej, co spowodowało straty na kwotę 1600 złotych. Sprawcy wyrwali instalację, pocięli przewody, a następnie ukradli miedziane kable.

  Sprawą zajęli się wadowiccy kryminalni, którzy następnego dnia zatrzymali sprawców przestępstwa w miejscu ich zamieszkania. Jak wynikało z ustaleń 21 i 28-latek zdążyli sprzedać skradziony łup w punkcie skupu złomu na terenie gminy Wadowice.  9 grudnia br. usłyszeli zarzut z art. 278 KK i 288 KK, do których się przyznali.

  Ponadto policjanci ustalili, że mężczyźni końcem grudnia ubiegłego roku usiłowali włamać się do nowo budowanego domu również w miejscowości Klecza, lecz zostali spłoszeni przez uruchomiony system alarmowy. Wówczas wartość uszkodzonego mienia  została wyceniona  na kwotę 3000 złotych. Mężczyznom przedstawiono zarzut z art. 279 KK i 288 KK.

  Za popełnione przestępstwa 21 i 28-latek odpowiedzą przez Sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane