Strzelali do tramwajów

30 stycznia 2019 09:23:30

  Policja zatrzymała dwóch 18-latków, którzy strzelali do tramwajów na rondzie Mogilskim w Krakowie.

  

Strzelali do tramwajów

  28 stycznia br. ok. godz. 21.30 dyspozytor Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że nieznani sprawcy na rondzie Mogilskim strzelali do tramwajów linii nr 73 i 52, jadących w kierunku Nowej Huty. W wyniku zdarzenia w pojazdach tych, zostały uszkodzone dwie szyby.

  Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów kryminalnych oraz wszystkie dostępne patrole prewencyjne. Do działań zaangażowano także pluton alarmowy. Czynności były prowadzone przez funkcjonariuszy dwutorowo. Śledczy przeprowadzili oględziny uszkodzonych tramwajów, a policjanci operacyjni wspólnie z wywiadowcami i patrolami prewencyjnymi prowadzili pościg za sprawcami.

  W wyniku intensywnych czynności poszukiwawczych już po upływie godziny, na ul. Zaleskiego ujęli dwóch nietrzeźwych 18-latków. Jeden z nich to mieszkaniec Krakowa, który nie miał wcześniej zatargów z prawem. Natomiast jego kompan, będący bez stałego miejsca zameldowania, był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także za sprawy narkotykowe. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy sprawcach broń pneumatyczną (wiatrówka na naboje CO2), z której wcześniej strzelali.

   

  Aktualnie w Komisariacie Policji II w Krakowie trwają przesłuchania świadków, a także przeglądane są zabezpieczone w sprawie monitoringi. Śledczy zbierają w ten sposób materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie zatrzymanym zarzutów popełnienia przestępstwa.

  Przypomnijmy, że za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 3 lat pozbawienia wolności (art. 160 KK) a za uszkodzenie mienia (art. 288 kk) - 5 lat. 

(Źródło: KW Policji)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane