Czterech piratów wyeliminowanych

6 lutego 2019 12:51:35

  Tylko w jednym dniu czterech kierowców straciło prawo jazdy za bezmyślne, pirackie zachowanie na drodze. Policja apeluje o rozwagę!

  

Czterech piratów wyeliminowanych

  W sobotę (2 lutego 2019 roku) czworo kierujących straciło prawo jazdy w powiecie wadowickim.

  W Choczni około godz. 9:35 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

  30 min później również w miejscowości Chocznia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Seata, który poruszał się z prędkością 106 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

  Przed godziną 16:00 tym razem w Przytkowicach policjanci z wadowickiej drogówki  ujawnili wykroczenie popełnione przez kierującego samochodem BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

  Około godz. 18:20 również w Przytkowicach mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Renault, który poruszał się z prędkością 137 km/h, w miejscu gdzie znajduje się obszar zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

  Kierujący (mieszkaniec Oświęcimia, Wadowic i Krakowa oraz gminy Spytkowice) stracili prawo jazdy  na najbliższe 3 miesiące. Ponadto policjanci nałożyli na kierowców kilkusetzłotowy mandat i  10 punktów karnych.

  

  W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

(Źródło: KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane