Nielegalna broń i amunicja w gminie Spytkowice

23 marca 2019 10:39:24

  47-latek z gminy Spytkowice został zatrzymany pod zarzutem nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz nielegalnej produkcji wyrobów spirytusowych.

  

Nielegalna broń i amunicja w gminie Spytkowice

  20 marca 2019 roku kryminalni oraz policjanci ogniwa patrolowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, a także mundurowi z Posterunku Policji w Spytkowicach, na jednej z posesji w gminie Spytkowice ujawnili m.in. broń i amunicję posiadaną bez wymaganego zezwolenia.

  W trakcie przeszukania terenu policjanci zabezpieczyli karabin typu KBKS oraz ponad 420 sztuk amunicji kalibru 5,6 mm. Na domiar tego stróże prawa znaleźli aparaturę do produkcji wyrobów spirytusowych oraz półprodukt w postaci zacieru (około 560 litrów), a także 13 butelek z gotowym wyrobem spirytusowym. 

  
  47-letni właściciel posesji trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w andrychowskim komisariacie. Następnego dnia (21 marca) mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zarzut nielegalnej produkcji wyrobów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru.

  

  Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane