Tragiczny wypadek na Zakopiance

20 maja 2019 20:43:55

  Jedna osoba nie żyje w skutek tragicznego wypadku, do którego doszło w Rdzawce na Zakopiance. W sumie w zdarzeniu uczestniczyły 32 osoby.

  

Tragiczny wypadek na Zakopiance

  W poniedziałek ok. godz. 11-tej na Zakopiance w miejscowości Rdzawka doszło do wypadku z udziałem 4 pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem poruszający się w kierunku Krakowa wyprzedzał ciąg pojazdów. Z naprzeciwka jechała mazda, której kierujący, aby uniknąć zderzenia czołowego zjechał na środek jezdni, jednak doszło do zderzenia bocznego z oplem. Następnie opel zderzył się czołowo z jadącym za mazdą fiatem ducato, który z kolei zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył jadący z naprzeciwka w autobus relacji Zakopane - Kraków.

 

  Centrum Dyspozytorskie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego na miejsce zdarzenia zadysponowało 5 zespołów ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz helikopter wojskowy Mi8, z 3 Lotniczego Zespołu Poszukiwawczo – Ratowniczego w Krakowie – Balicach.

  Wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego – funkcjonujący przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego – otrzymał jedynie prośbę o zabezpieczenie funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych.

  

  W zdarzeniu uczestniczyły 32 osoby. Jedna osoba niestety zmarła na miejscu. Pozostałe obrażenia były mniej groźne: dwie osoby w ramach przeprowadzonego przez służby ratownicze tzw. triage’u oznaczone zostały kolorem żółtym, 29 – kolorem zielonym. Do szpitala w Limanowej zostały przewiezione 3 osoby, do Nowego Targu – 2; śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał 1 osobę do Myślenic, zaś helikopter wojskowy – 4 osoby do Krakowa (wylądował na Błoniach, skąd poszkodowani zostali przewiezieni do Szpitala im. G. Narutowicza oraz św. Rafała).

  

  Czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego prowadzi policja. Natychmiast zostały zorganizowane objazdy. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Zaangażowanych było 12 policjantów.

  

W akcji ratunkowej uczestniczyła również straż pożarna:

PSP – 7 jednostek i 24 strażaków,

OSP – 2 jednostki i 12 druhów.

  

 Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazuje służbom podziękowania za sprawnie przeprowadzone działania i apeluje jednocześnie o ostrożność i rozwagę na drogach.

Foto: Małopolska Policja

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane