Policyjny pościg w Kleczy Dolnej

25 czerwca 2019 19:55:51

  Policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 36-latek ma cofnięte  uprawnienia do kierowania pojazdami.

  

Policyjny pościg w Kleczy Dolnej

  Do zdarzenia doszło 23 czerwca br. w miejscowości Klecza Dolna, gdzie mundurowi prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

  Jeden z kierowców nagle skręcił, co wzbudziło podejrzenie u policjantów, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszepróbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Fiata, jednak mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów, dlatego też funkcjonariusze podjęli za nim pościg. Kierujący zaczął omijać i wyprzedzać inne pojazdy. Udało się go zatrzymać w Kleczy Dolnej.

  Jak się okazało, 36-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego.  Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, lecz odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została mu pobrana krew do badań. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane