Zlikwidowali uprawę marihuany

2 sierpnia 2019 13:05:32

  Policjanci z powiatu wadowickiego zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Zabezpieczyli ponad 160 krzewów konopi indyjskich, z których można by było wyprodukować około 3,5 kilogramów marihuany.

  

Zlikwidowali uprawę marihuany

  Policjanci z Posterunku Policji w Spytkowicach oraz Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy ustalili, że na terenie gminy Spytkowice znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Wczoraj, funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia.

  Na działce rolnej wśród rosnącej kukurydzy oraz pobliskim zagajniku ujawnili i zabezpieczyli 168 krzewów konopi indyjskich, zapobiegając trafieniu do obrotu pokaźnych ilości środków odurzających, które mogłyby z nich zostać uzyskane. Rośliny były  w różnym stanie rozrostu od 30 do 140 cm.

  Na chwilę obecną zostało wszczęte dochodzenie z art. 63 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalają  osoby odpowiedzialne za uprawę konopi. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

(Źródło: KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane