Przechwycono kontrabandę papierosów i alkoholu

5 sierpnia 2019 21:06:34

  Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Krakowie zatrzymali 56-letniego mężczyznę, zabezpieczyli blisko 500 tys. szt. papierosów i 37 kg tytoniu (krajanki) bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na zamieszkiwanej przez zatrzymanego posesji  zabezpieczyli również 346 litrowych plastikowych butelek z zawartością cieczy o wyraźnej woni alkoholu.

  

Przechwycono kontrabandę papierosów i alkoholu

  Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu krakowskiego najprawdopodobniej zajmuje się przemytem tytoniu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się – na wytypowanej posesji zastali mężczyznę, który w momencie przyjazdu policjantów - wynosił  z budynku worki z zawartością papierosów i pakował je do samochodu. Nielegalny towar został zabezpieczony - trafił do policyjnego depozytu, a 56-letni Ormianin trafił do policyjnego aresztu.

  Ze wstępnych szacunków wynika, że w wyniku jego działalności uszczuplenie należności akcyzy na szkodę Skarb Państwa mogło osiągnąć kwotę 442 155 zł. Za naruszenie przepisów z kodeksu karno-skarbowego mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność karną.

(KW Policji)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane