Trzej piraci wyeliminowani

13 sierpnia 2019 14:35:33

  Zatrzymaniem praw jazdy zakończyły się brawurowe jazdy trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Osoby te zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy.

  

Trzej piraci wyeliminowani

  W piątek, 9 sierpnia br. na ul. Wadowickiej w Inwałdzie, kilkanaście minut przed godziną 23:00, funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę Volvo. Mieszkaniec gminy Tomice w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 121 km/h.

  Następnego dnia policjanci ujawnili kolejne przekroczenie prędkości, tym razem w Wieprzu. Kierowca Audi pędził ulicą Wadowicką z prędkością 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

  Natomiast w niedzielę 11 sierpnia br. na ul. Wiedeńskiej w Roczynach, mundurowi zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Kierowca BMW  w obszarze zabudowanym miał na liczniku 106 km/h.

  

  Oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

  

  Jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane