Świecą przykładem

8 października 2019 11:10:00

  Akcja „Świeć przykładem” na stałe wpisała się w kalendarz działań podejmowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Kalwaria Zebrzydowska.

  

Świecą przykładem

  Już w październiku 2019r. rozpoczęliśmy kolejną edycję naszych profilaktycznych akcji . Przedstawiciele stowarzyszenia i  dzielnicowi z posterunku Policji w Spytkowicach przeprowadzili  prelekcje  na temat bezpiecznego poruszania dzieci  po drogach, zwłaszcza po zmroku. Podczas akcji odblaski które zostały zakupione przez gminę Spytkowice, zostały przekazane najmłodszym ze szkół z Ryczowa, Bachowic i Spytkowic.  

 

Celem akcji jest:
– uświadomienie  dzieciom istniejących zagrożeń w drodze do szkoły;
– przybliżenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach;
– propagowanie stosowania elementów odblaskowych;
– zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, zwłaszcza dzieci;
– uświadomienie dorosłych: wychowawców , opiekunów, rodziców o  odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci.

  W trakcie prelekcji przybliżone zostały  dzieciom  zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz zwrócono uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Jedną z atrakcji spotkania były przywiezione przez przedstawiciela IPA Kalwaria Zebrzydowska czapki policyjne i  koszulki stanowiące element stroju policyjnego w różnych krajach Europy.

 Akcja ,,Świeć Przykładem” cieszyła się wśród dzieci dużym zainteresowaniem, uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.  Już wkrótce następna edycja naszej profilaktycznej akcji, która kontynuowana będzie na terenie gmin: Stryszów, Lanckorona, Kalwaria i Andrychów.

 Servo Per Amikeco

Region IPA Kalwaria Zebrzydowska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane