Szkoła w Sosnowicach promuje bezpieczeństwo

14 listopada 2019 19:48:11

  W budynku komendy odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – mł. insp. Arkadiusz Śniadek wręczył na ręce Dyrektora Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach – pani Elżbiety Kosek, przedłużenie ważności certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na lata 2019 - 2024 w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

  

Szkoła w Sosnowicach promuje bezpieczeństwo

  Wśród zaproszonych gości byli również obecni:  pani Weronika Piętoń -szkolny koordynator projektu, kom. Artur Studnicki – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Wadowicach, a także asystenci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy – asp. szt. Małgorzata Hombesch oraz asp. szt. Zbigniew Przybek.

  

  Szkoła w Sosnowicach przystąpiła do projektu w 2016 roku otrzymując certyfikat na okres 2 lat. Następnie zawnioskowała o przedłużenie certyfikatu na kolejne 5 lat, co nastąpiło w roku bieżącym decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Szkoła podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa dzieci na terenie placówki oświatowej. Współpracuje w tym zakresie z licznymi partnerami.

  

  Przypomnijmy, że projekt „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” jest realizowany na terenie województwa małopolskiego od 2004 roku. Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. Od samego początku projekt cieszy się dużym zainteresowaniem oraz wsparciem ze strony władz oświatowych lokalnego samorządu, ale przede wszystkim samych szkół. Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w każdej ze szkół.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane