Bez uprawnień i kompletnie pijany kierował traktorem

2 grudnia 2019 13:22:46

  Zupełnym brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca ciągnika rolniczego, który mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu, poruszał się  po terenie gminy Spytkowice. Na domiar tego, jak się okazało, mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

  

Bez uprawnień i kompletnie pijany kierował traktorem

  W minioną sobotę (30 listopada br.) tuż przed godz. 11:00, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał informację o jadącym ciągniku rolniczym, którego kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

  Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali traktorzystę do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

  Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie popełnił mieszkaniec powiatu. Mundurowi ustalili, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

  Przypominamy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek.

 (KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane