Odpowie za przywłaszczenie i posłużenie się cudzą kartą płatniczą

21 grudnia 2019 12:47:37

  Andrychowscy policjanci  zatrzymali 51-latka, podejrzanego o  przywłaszczenie karty płatniczej i trzykrotne posłużenie się nią.  Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

  

Odpowie za przywłaszczenie i posłużenie się cudzą kartą płatniczą

  28 listopada br., do jednostki Policji w Andrychowie zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Jak wynikało z treści zawiadomienia, pokrzywdzony w niewyjaśnionych okolicznościach zagubił swoją kartę, która niestety wpadła w ręce nieuczciwej osoby.

  

  Jak ustalono, sprawca dokonał trzech transakcji nie swoją  kartą, płacąc zbliżeniowo za zakupy w sklepach na terenie Andrychowa.  Tym samym z konta pokrzywdzonego ubyło kilkadziesiąt złotych. Sprawą zajęli się andrychowscy kryminalni, którzy szybko ustalili wizerunek, a następnie tożsamość sprawcy.

  Okazał się nim być 51-letni mieszkaniec Andrychowa, który 19 grudnia został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał cztery zarzuty. Mężczyzna odpowie za  przywłaszczenie oraz posłużenie się cudzą kartą płatniczą. Podejrzany przyznał się do popełnienia tych czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KPP Wce)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane