Policjanci wyeliminowali pijanych kierowców

30 grudnia 2019 20:49:13

  Pomimo policyjnych  apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po spożyciu  alkoholu, ciągle nie brakuje takich,  którzy lekceważą  obowiązujące  prawo.  Wadowiccy  policjanci zatrzymali  w ostatnich  dniach  dwóch  nietrzeźwych kierujących,  z których jeden  posiadał  sądowy  zakaz  prowadzenia pojazdów.

  

Policjanci wyeliminowali pijanych kierowców

  W piątek (27 grudnia) policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego   zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody, który przemierzał ulice w Radoczy. Jak się okazało, mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego wyrokiem Sądu.

  Następnego dnia, tym razem w Wadowicach, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego nietrzeźwego kierującego. Kierowca citroena miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

  Mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdu  w stanie nietrzeźwości - za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a dodatkowo kierowca skody za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych - za co grozi mu do 5 lat odsiadki.

KPP Wadowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane