Bezpieczne ferie wśród mundurowych

29 stycznia 2020 13:51:08

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej czynnie włączyli się w akcję „Bezpieczne Ferie 2020”.  Mundurowi zorganizowali „Dzień Otwartej Komendy”, w którym uczestniczyło łącznie około 60 dzieci.

  

Bezpieczne ferie wśród mundurowych

  28 stycznia br. wadowicką komendę odwiedziła grupa ponad 40 dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu. Możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu zapewnił asp. szt. Zbigniew Przybek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

  Z kolei kalwaryjską jednostkę odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich, którzy mieli okazję porozmawiać z sierż. szt. Krystianem Habrzykiem – funkcjonariuszem Rewiru Dzielnicowych. Podczas spotkania policjanci prezentowali dzieciom swoją codzienną pracę, ale szczególną uwagę zwrócili na zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przeprowadzili krótkie prelekcje na ten temat oraz udzielili kilku praktycznych rad związanych z bezpieczeństwem w codziennym życiu.

  Omówili zagadnienia prowadzonych akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz „Stok nie jest dla bałwanów”. Uczestnicy spotkania  mieli możliwość zobaczyć i przymierzyć sprzęt będący na wyposażeniu policjanta m.in. kamizelki odblaskowe, kuloodporne, tarcze, kajdanki  oraz pałki. Dzieci ze szkoły w Zarzycach Wielkich zwiedzili pomieszczenia komisariatu i obejrzeli radiowóz policyjny.

  Na zakończenie otrzymali od dzielnicowego odblaski, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie IPA Kalwaria Zebrzydowska. Dzieci z gminy Mucharz zaczerpnęły także informacji dotyczącej pracy technika kryminalistki, policjant na pamiątkę każdemu z dzieci wykonał odcisk linii papilarnych.

  Oba spotkania przebiegły w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie zadawały pytania.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane