Policjanci ujawnili kolejne cofnięte liczniki

31 stycznia 2020 20:33:10

  Od 1 stycznia 2020 roku, podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne. Policjanci z wadowickiej drogówki ujawnili kolejne niezgodności podczas kontroli liczników na terenie gminy Andrychów.  

  

Policjanci ujawnili kolejne cofnięte liczniki

  Kilka dni temu, mundurowi podczas kontroli drogowej sprawdzili licznik kontrolowanego samochodu. Zatrzymany fiat miał cofnięty licznik o ponad 399 000 km. W trakcie kontroli drogomierz wskazywał 13 041 km, natomiast po sprawdzeniu w systemie okazało się, że samochód podczas ostatniego badania technicznego w październiku 2019 roku miał na liczniku znacznie więcej, bo 412 055 km.

  Tego samego dnia, policjanci skontrolowali również  nissana, u którego także nie zgadzał się stan licznika. Różnica między wskazaniem obecnym drogomierza, a stanem widniejącym w systemie na dzień ostatniego badania technicznego w 2019 roku, wynosiła blisko 111 480 km. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań licznika i  kto jest za to odpowiedzialny.

  

  Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. (KPP WCE)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane