Napadł z nożem na taksówkarza

11 lutego 2020 20:01:39

  Adam K. stanie przed sądem za napaść na taksówkarza. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko niemu, dotyczący rozboju i spowodowania obrażeń ciała u taksówkarza.

  

Napadł z nożem na taksówkarza

  Prokuratura Rejonowa w Wadowicach skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie przeciwko Adamowi K., oskarżonemu o popełnienie przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża i spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonego w postaci otarć skóry, wybroczyn, naruszających czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni trwający, a czynu tego oskarżony dopuścił się warunkach powrotu do przestępstwa, tj., o przestępstwo z art. 280§2 kk i art. 157§2 kk w zw. z art. 11§2 kk w zw. z art. 64§2 kk.

  W dniu 17 lipca 2019roku Adam K. samowolnie oddalił się z oddziału Wojewódzkiego Szpitala w Andrychowie, gdzie przebywał na leczeniu i udał się do domu swojego dziadka. Podczas wizyty spożywał z nim alkohol. Wykorzystując nieuwagę mężczyzny, Adam K., zabrał ze stołu w kuchni nóż, który schował do kieszeni spodni, potem zadzwonił po taksówkę. Już wówczas zaplanował, że napadnie na taksówkarza w celu uzyskania pieniędzy.

  Wyszedł z domu dziadka i oczekiwał na przyjazd taksówki przy drodze. Gdy nadjechała taksówka, zajął miejsce obok kierowcy. W trackie jazdy zaczął on dusić rękoma za szyję i szarpać kierującego taksówką, wypowiadał też do niego groźby pozbawienia życia i żądał wydania pieniędzy. Adam K. zabrał z taksówki portfel kierowcy z pieniędzmi w kwocie 260 zł. Wskutek zadanych ciosów kierowca doznał, obrażeń ciała w postaci; krwawych wybroczyn, otarć twarzy i innych.

  Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się w do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia zbieżne z zebranym materiałem dowodowym w tej sprawie.

  Adam K. był wcześniej karany sądownie, a teraz za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3.

(Personalia oskarżonego zostały zmienione)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane