PAP Koronawirus

Policjanci spotkali się z seniorami w Łączanach

28 lutego 2020 09:50:15

  25 lutego br. w związku z realizacją programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior” policjanci z powiatu wadowickiego: asp. szt. Zbigniew Przybek – asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii  Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz asp. szt. Sebastian Turaczyk – dzielnicowy z Posterunku Policji w Brzeźnicy uczestniczyli w spotkaniu z osobami starszymi  w Domu Seniora w Łączanach.

  

Policjanci spotkali się z seniorami w Łączanach

  Mundurowi przedstawili  zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa seniorów w formie prezentacji multimedialnej.  Podczas wykładu policjanci przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec obcych, szczegółowo omówili metody działania sprawców przestępstw dokonywanych na osobach starszych i samotnie mieszkających, a także radzili co zrobić, by nie dać się okraść uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach przygotowanych przez nieuczciwych sprzedawców.

 

  Policjanci poruszyli także tematykę związaną z cyberprzestępczością, bezpieczeństwem tzw. „wirtualnego pieniądza” i oszustw internetowych, a także kwestie dotyczące zgłaszania zdarzeń zagrożenia bezpieczeństwa korzystając z telefonu alarmowego 112, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz kontaktu z jednostkami policji czy bezpośrednio z dzielnicowych. Nie obyło się również bez przypomnienia najważniejszych przepisów ruchu drogowego, a także promowania konieczności używania elementów odblaskowych.

  W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób. Każdy z uczestników otrzymał ulotkę z podstawowymi radami dla seniorów.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane